Detske izby dievcenske

Information

Added: 2018-05-14
Category: blog

Tags article
art

Detske izby dievcenske

Najľahšie sa k nej dostanete zo Starého Smokovca cez Hrebienok, Obrovský vodopád a Zamkovského chatu. Ten sa vyznačuje predovšetkým strmými štítmi a hrebeňmi, kary, morénami a pod. Na juhu hraničia s Podtatranskou kotlinou.

Sú geomorfologickou časťou Východných Tatier západne od Kopského sedla, ktoré ich oddeľuje od Belianskych Tatier. Zbojnícka chata poskytuje návštevníkom kvalitnú stravu i ubytovanie tak, aby si mohli naplno vychutnať pobyt v horskom prostredí. Zariadenie ponúka i stravu, pripravovanú priamo na chate.

K dispozícii je kuchynka s plynovým varičom, úžitková voda a sušiareň, WC je mimo chaty. Odtiaľ je pekný výhľad do Veľkej Studenej doliny, vpravo na masív Prostredného hrotu a vľavo na zrázy a žľaby Slavkovského štítu. Ďalej vedie cesta po modrej značke mierne hore až na koniec lesného pásma.

Od poľany vedie široká cesta, z ktorej hneď vedie užšia lesná cesta. Prístupná je nielen z Hrebienka, ale aj z viacerých susedných dolín - cez Téryho chatu alebo Sliezsky Dom resp. Roku 1884 k nej pribudol čosi väčší turistický hotel, ktorý však neskôr spolu s chatou vyhorel.

Na mieste dnešnej Bilíkovej chaty stála od roku 1875 jednoduchá Ruženina chata. V priestrannej jedálni s bufetom ponúka Chata pri Zelenom plese široký sortiment teplých aj studených jedál a nápojov. V súčasností je pomenovaná Chata pri Zelenom plese.

Bed-kyvadlo Tento funkčný model bol vylepšená verzia tradičného detského dreveného postieľke. Takáto bariéra chráni dieťa pred pádom, obrátil v spánku. Koniec koncov, bude príjemný kolíska byť trvalý pobyt dieťaťa po miernom strane matkinej.

Takýto lôžko môže byť vykonané v živých farbách.

Podobné stránky: detske izby dievcenske